קנט מחדשת את ביטוח גפן יין לשנת 2020

קנט שילמה למגדלי גפן היין המבוטחים למעלה מ-9 מיליון ₪
בחמש העונות האחרונות

 ממחקר שהתפרסם לאחרונה בכתב העת המדעי PNAS ובכלכליסט עולה כי להתחממות הגלובאלית עלולה להיות השפעה קשה על גידולי הענבים ליין. על פי המחקר, התחממות של 2 מעלות תפגע ב-11 זני ענבים ליין ותגרום לאבדן של כ-56% משטחי הגידול של ענבי יין פופולריים. שימוש בזנים המתאימים לגידולים במזג אוויר חם יותר או נטיעות בשטחים חדשים יכולים לצמצם את הפגיעה ואת אבדן השטחים לכ-24%.
 
נראה כי המגדלים הישראלים בכלל, ומגדלי גפן היין בפרט, אינם "צריכים" להמתין לעלייה של 2 מעלות וההתחממות הגלובאלית כבר נותנת אותותיה. בשנים האחרונות אנו עדים לשינויי מזג אוויר קיצוניים ובלתי צפויים הנגרמים כתוצאה מההתחממות הגלובאלית וגורמים לנזקים כלכליים כבדים בענפי החקלאות השונים. הוכחה לכך שמזג האוויר הופך לקיצוני יותר, לבלתי צפוי ומאופיין באירועים נקודתיים ועוצמתיים מאוד המסבים לחקלאות נזקים כבדים בזמן קצר, ניתן היה לראות באירועי ברד שאירעו במהלך אפריל ואירועי חום קיצוניים שאירעו במהלך מאי ויולי אשתקד.
 
מנתוני קנט עולה כי החברה שילמה למגדלי גפן היין המבוטחים למעלה מ-9 מיליון ₪ בחמש העונות האחרונות. בשנה החולפת כ 75% מהודעות הנזק בגפן יין היו במסגרת נזקי טבע,  כאשר רוב הנזק שדווח נגרם מפגיעות ברד בגידולים.
 
במסגרת חידוש ביטוח גפן היין לשנת 2020, קנט מציעה למגדלי גפן היין כיסוי ביטוחי רחב המעניק למגדלים מענה כולל ומקיף כנגד ביטוח נזקי טבע ואסונות טבע. במסגרת ביטוח נזקי הטבע, הביטוח מתבסס על יבול נורמטיבי כשניתן להגדיל את היבול המבוטח בכל חלקה על ידי הצגת נתוני שיווק של שתי עונות הגידול הרצופות 2017-2018. הנחת העדר תביעות תחושב עבור כל זן בנפרד.

ביטוח אסונות טבע לכרמים מניבים מכסה נזקים אקלימיים שאינם מכוסים בביטוח נזקי טבע וכן מחלות ומזיקים לפרי שפגיעתם הינה בהיקף אזורי הגורמים לנזק כמותי ליבול וכן אסונות טבע לכרם. הביטוח לכרמים לא מניבים מכסה נזקים אקלימיים שעשויים להיגרם לכרמים טרם הנבה. בקנט מציעים לבטח כרמים לא מניבים בסמוך לנטיעה בכדי לקבל כיסוי מלא לכרם
 
בכל מקרה, ניתן לבטח את היבול בסכומי פיצוי מירביים גבוהים מאלו המפורטים בטבלאות התעריפים ובכך להתאים טוב יותר את הביטוח לצרכים  האישיים של כל מבוטח.
פתיחת תפריט הנגישות  
(ESC) סגירת חלון הנגישות X דלג אל איזור התוכן (F10) טקסט מוגדל  גודל טקסט רגיל  הפעלה או ביטול של מצב ניגודיות